Kačių maistas

Katės sveikatos, geros savijautos pagrindas yra mityba. Turime įvairaus kačių maisto. Rekomenduojame rinktis pagal sudėtį ir atkreipti dėmesį kiek maiste yra baltymų, iš ko tie baltymai yra gauti - ar tai šviežia mėsa, ar mėsos miltai, ar yra skirtingų mėsos šaltinių (pvz. širdelės, kepenėlės). Tuomet galima pažiūrėti kiek yra riebalų ir kokie yra angliavandeniai (ryžiai ar kviečiai, žirniai ar kūkuruzai). Kokybiškas kačių maistas super premium klasės dažniausiai neturi sudėtyje kukūruzų.  Sudėtyje neturėtų būti mažiau negu 30 proc.baltymų. Kačių ėdalas turi turėti 40 procentų baltymų, 35% angliavandenių, 25 % riebalų (pagal Kačių enciklopediją).

Rodoma 1-24 iš 442

Kačių maistas – kokius pagrindus turime žinoti?

Visi norime, kad mūsų katės būtų sveikos, ilgai gyventų, nesirgtų ir būtų puikios nuotaikos. Be abejo yra kačių genetika, veislė, įvairūs kiti veiksniai, bet sveikai gyvensenai didelį poveikį daro kačių maistas. Kaip ir žmogui, subalansuota mityba, arba geras maistas katėms, turintis teisingą proporciją reikiamų medžiagų užtikrina gyvenimo kokybę. Vitaminus, mineralines druskas, maisto medžiagas (kaip baltymus, angliavandenius, riebalus) turi turėti geras kačių maistas. Nors katė yra mėsėdė, jos mityboje turi būti ir augalinių produktų (tačiau katė, tikrai nėra vegetarė). Teoriškai, pelės yra geriausiai subalansuotos mitybos pavyzdys – raumenų mėsa, kailis, odą, vidaus organai ir skrandžio turinys (pvz. avižos), tačiau tikrai pelėm nemaitiname kačių.

Kačių ėdalas užtikrina katės fizinį aktyvumą ir yra energijos šaltinis. Kačių maistas daro įtaką medžiagų apykaitas, kailiui, dantims, inkstų funkcijai. Neretai inkstų ar šlapimo takų ligos atsiranda dėl netinkamos mitybos.

Pagrindinės medžiagos, kurias turi turėti maistas katėms yra baltymai (proteinai), angliavandeniai ir riebalai. Baltymų kiekis yra svarbus, nes jų trukumas sukelia žalą sveikatai (baltymai reikalingi raumenims, odai, kailiui), o nuo baltymų pertekliaus katė gali tukti (taip pat nuo angliavandenių pertekliaus). Maistas katėms turėtų būti renkamas ir vertinamas pagal baltymų kiekį, nes baltymai yra svarbiausias elementas katės mityboje.  Jautiena, paukštiena, žuvis, varškė yra puikūs baltymų turintys produktai. Kačių ėdalas turi turėti 40 procentų baltymų, 35 procentai angliavandenių ir 25 procentai riebalų (yra kitų šaltinių, kur minima kad kačių maistas turi būti sudarytas net iki 40 procentų riebalų).  Prie šių pagrindinių medžiagų katėms reikalingas kalcis, fosforas, jodas, B grupės vitaminai ir kiti. Yra žinomos kačių dienos normos vitaminams: vitaminas A, D, E, K, B grupė, folio rūgštis, riboflavinas.

Kačių maistas - kaip išsirinkti geriausią variantą savo katei?

 

Šiuo metu yra didelis pasirinkimas kačių maisto, vien tik Superkatės parduotuvėje yra didelis pasirinkimas.

Pirmas kriterijus, pagal ką renkamas maistas katėms yra katės amžius ir gyvenimo būdas.  Kačiuko mityba, sterilizuotos katės, senos katės, alergijas turinčias katės poreikiai skiriasi, atitinkamai yra parenkamas kačių ėdalas.  Pavyzdžiui, vyresnei katei galima didinti riebalų maiste kiekį, nes jie neapkrauna inkstų. Mažiems kačiukams nuo 5-6 savaitės galima jau duoti kačiukams skirto kačių maisto (konservų), o nuo 3 mėnesių jie gali savarankiškai valgyti sausą kačiukams skirtą maistą. Augantiems kačiukams maistas nėra normuojamas.

Svarbiausia skaityti sudėtį, kuri yra pateikta ant kačių maisto pakelio, dažniausiai iš aprašymo galima puikiai susigaudyti kas jame yra. Dažniausiai standartiniai maistai susideda 30:40:30 proporcija, (proteinas/riebalai/angliavandeniai), daug baltymų turintys maistai 45:40:15, o konservai 40:50:10 dalimis. Taigi, kitas kriterijus yra kačių maisto sudėtis, skaitydami sudėtį galime lengvai suprasti kiek jame yra mėsos ar mėsos subproduktų (rinkoje yra kačių maisto, kuris turi 4 procentus mėsos nuo viso turinio, Superkatė tokiu maistu neprekiauja). Kokybiškas kačių maistas neturi ko slėpti ir ant etiketės yra viskas parašyta. Šviežia mėsa ar mėsos miltai, ar yra organų kaip širdys ar kepenys sudėtyje, ar yra skirtingų baltymų šaltinių (pavyzdžiui vištiena su kalakutiena arba dar papildomai žuvis), kiek yra riebalų, ar yra grūdų ar nėra, kokie yra priedai – bulvės, obuoliai, spanguolės, avižos, ryžiai (to ko reikia katėms). Taip pat ar yra cukraus (pridėtinio cukraus neturėtų būti).

Jeigu maitinate katę žalią mėsą, nepamirškite pasitarti su specialistais, nes maitinant RAW mityba (taip vadinama mityba, kai katėms duodama žalia mėsa), reikia užtikrinti, kad katė gautų visų reikiamų medžiagų. Pavyzdžiui maitinti tik jautiena arba tik vištiena yra negerai, nes tai nebus subalansuota mityba. Pagal tam tikrą proporciją maiste turi būti organai (širdys, kepenėlės, skrandukai), kakliukai smulkinti, raumenų mėsa, žuvis ir angliavandeniai (yra prieštaringų nuomonių dėl ryžių ar grikių įmaišymo į RAW mityba). Tai jeigu norėtumėte maitinti RAW, reikėtų paieškoti informacijos ir pasitarti su specialistais, kad katė turėtų pilnavertį racioną.

 

Kokios kačių maisto pagrindinės rūšys?


Kates galima maitinti RAW mityba (žalia mėsa) ir jau subalansuotu sausu maistu arba konservais. Sausas kačių maistas skirstomas į ekonominį, premium ir super premium bei holistinius maistus. Visi šie maistai skiriasi sudėtimi, paruošimo būdu, priedais juose. 

Ekonominis maistas yra nebrangus, tačiau dažniausiai jame vietoje mėsos, kurį sudaro 4 procentus turinio, yra gyvūlinės kilmės miltai, skonio stiprikliai ir priedai dažnai naudojami pagerinti valgomumą. Maistinė vertė tokio maisto yra žema, ir tokia mityba gali turėti įtakos kačių sveikatai.

Premium maiste dažnai proteinai yra iš subproduktų, o angliavandeniai iš kukurūzų arba kviečių. Toks maistas tikrai vertingesnis katei negu ekonominis. Premium maistas nuo Super Premium skiriasi ir baltymų kiekių maiste, ir baltymų šaltiniu.

Super Premium maiste yra pirmos kategorijos mėsa, taip pat reikalingi katės mitybai organai kepenėlės, širdelės, skrandukai. Dažniausiai naudojami nealergizuojantys angliavandeniai kaip ryžiai, avižos, tačiau pasitaiko ir kukurūzų, todėl labai svarbų skaityti sudėtį. Taip pat Super Premium ir Premium maistas konkuruoja vitaminais bei papildais ir Super Premium maiste jų yra daugiau.

Taip pat yra veterinarinės-gydomosios linijos, kurias paskiria veterinaras. Jomis nereikėtų piktnaudžiauti. Jas būtina atskirti,  pavyzdžiui yra veterinariniai maistai skirti katėms inkstininkėms, o yra skirti maistai ne gydomieji palaikyti inkstų funkciją.

Maistas suaugusioms katėms ir mažiems kačiukams - kuo jie skiriasi?

Maistas suaugusioms katėms ir kačiukams skiriasi  ir granules dydžiu, bei sudėtimi. Augančiam kačiuko organizmui reikalingos medžiagos augti ir dažniausiai kačiukams skirti maistai turi daugiau kalorijų ir subalansuoti augančiam organizmui. Jeigu maitinti suaugusias kates kačiukams skirtu maistu tikėtina, kad jos nutuks. Reikia stengtis, kad kačiukai nebūtų ilgai alkani, o maistą pateikti kambario temperatūros.

Kaip atskirti kokybišką ėdalą?


Kokybiškas kačių ėdalas atskiriamas pagal sudėtį. Kokybiškas ir geras maistas nėra sulipęs, nėra patamsėjęs ir ant atidaryto maisto nesimato riebalų.

·        Skaitykite sudėtį, venkite kukurūzų, sojos, kviečių.

·        Atkreipkite dėmesį ar maistas pilnavertis ar papildomam maitinimui.

·        Įvertinkite savo katės gyvenimo būdą (kačiukas, suaugusi katė, senjorė).

·        Venkite nereikalingų priedų (cukraus, stipriklių, kvapiklių, sintetinių priedų).

·        Baltymų kiekis turi būti daugiau 30 procentų.

·        Įsitikinkite, kad yra šviežios mėsos bei organų kaip širdelės, kepenėlės.

·        Riebalai – omegа-3 , omega-6.

·        Gerai jeigu sudėtyje yra taurino, vitaminų A, D, E, B grupės, biotino, selenų, cinko.

·        Sintetiniai antioksidantai, jų reikėtų vengti: BHA (Е320), BHT(E321), Ethoxyquin (E324).

 

Kačių maistas internetu

Superkatės parduotuvėje rasite Premium ir Super Premium maistą katėms, taip pat yra galimybė išfiltruoti šią kategoriją pagal analitinę sudėtį. Maistą galima nusipirkti internetu, arba Vilniuje užsukant į Superkatė parduotuvę Savanorių pr.56 arba Fabijoniškių 2а. Asortimente turime holistinių maistų – Porta, Ambrozia, Fitmin Purity, Super Premium – Raw Paleo, Brit Care, Acana, Josera, Quattro, Kitty Farm, Advance, Natural Greateness, Optimeal, Carnilove. Iš Premium: Brit, Club4Paws. Skiltyje kačių maistas Akcija būna ir išpardavimai, ir nuolaidos ir kačių maistas su trumpesniu galiojimu, bet labai patraukliomis kainomis. Nežinote kurį pasirinkti? Parašykite arba užsukite į parduotuvę ir mes jums išrinksime tinkamiausią maistą.

 

Pamėgta
Prekė įkelta į palyginimą

Tam, kad būtų galima naudotis parduotuvės visomis galimybėmis, reikalingi slapukai. Leisti slapukus?