Paskatina katę gerti daugiau vandens.

Katės – naminiai augintiniai turintys pakankamai tvirtą ir nepriklausomą charakterį. Neretai jų nuomonė ar noras tampa sarbesnis net už jų sveikatą. 

Ne paslaptis, kad dažna katė neišgeria pakankamo vandens kiekio reikalingo jos organizmui per parą. Tai lemia nebūtinai tingus būdas. Neretai esami indai ar vandens kokybė skatina susilaikyti nuo lakimo. Vanduo, ypač esantis mažame indelyje greitai užsistovi ir tampa nepatrauklus katei. Dar nepatrauklesnis jis yra tuomet, kai yra šalia maisto. Katei toks vanduo pasąmoningai asocijuojasi su užterštu. Nuolatinis skysčių trūkumas stabdo katės medžiagų apykaitą, o taip pat kai kada tampa šlapimo trakto ligų priežastimi. 

Norint paskatinti katę gerti daugiau skysčių galima mėginti jį pilti į didelius indus, bei keisti kartą ar net kelis kartus per dieną. Tačiau ir tai ne visad gelbsti.

    Dauguma šeimininkų turbūt pastebėjo, kad katėms labiausiai patinka tekantis vanduo. Dažnai tenka girdėti istorijų apie tai, kaip katės prašo atsukti čiaupą vonioje arba kriauklėje o išbandžiusios, apskritai atsisako kitaip gerti. 

Veikimo principas

Automatinės gertuvės katėms veikia nuo elektros srovės t.y. jas reikia įjungti į rozetę. Dažnai klientams sakome, kad gertuvė yra kaip mažas akvariumas, kuriame nuolat cirkuliuoja vanduo. Kačių gertuvės viduje yra motoriukas ir filtrai pro kuriuos cirkuliuoja vanduo, juose palikdamas dulkes, kailį, maisto likučius. Vienos iš mūsų turimų Catit PIXI gertuvės filtrą patartina keisti kas mėnesį (pakuotė iš 6 filtrų kainuoja apie 12 eur). 

 

Pasirinkimas

Šiais laikais kačių gertuvių būna įvairių: su krentančio vandens srovele,paviršiumi bėgančiu  vandeniu. Taip pat gertuvės gaminamos iš skirtingų medžiagų. Paskutinės naujovės yra Catit Pixi gertuvės (https://superkate.lt/kaciu-fontaneliai/ismanus-fontanelis-catit-pixi-103-43751.html) . Jos be atnaujinto dizaino, turi kelias įdomesnes funkcijas - apšvietimą, langelį pro kurį matosi vandens lygis bei versija su mobilia aplikacija.  Be Catit Pixi yra ir kitų prekės ženklų gertuvės - Pet Safe plieninės ir keramikinės gertuvės, Pioneer Pet gulbės fontanėlis ir kitos.  

Patarimai renkantis

Iš patirties akcentuotume kelis niuansus įsigijant gertuvę - ji turi veikti tyliai. Katei tikrai netrukdys ir netgi bus įdomus, tačiau žmogui naktį upelio garsas tikrai ne visada palengvins miegą. Taip pat kačių gertuvė turi būti patogiai valoma - kuo didesnės išrenkamos dalys, didesni paviršiai, to lengviau. Šiuos parametrus atitinka ir Catit Pixi (https://superkate.lt/kaciu-fontaneliai/ismanus-fontanelis-catit-pixi-103-43751.html) , ir “Gulbė” (Pioneer Pet) (https://superkate.lt/kaciu-fontaneliai/gulbe-swan-automatine-gertuve-su-fontaneliu-16058.html) . Gulbę prižiūrėti bus kiek sudėtingiau dėl ilgo fontanėlio latako, kurį reiks išmokti išvalyti.

Priežiūra

Visus kačių fontanėlius teks valyti nuo kalkių nuosėdų, kurių yra vandenyje iš krano ir netgi nedidelė dalis perkamame geriamajame vandenyje. Be išorinės išvaizdos kalkės turi poveikį judančioms fontanėlių varikliukų dalims – visiškai neprižiūrint su laiku fontaniuko srovė gali sumažėti, arba jis nustoti veikti.

Išvalyti kalkes nesunku specialių nukalkinimo priemonių pagalba. Tai dažniausiai milteliai, kuriuos reikia ištirpinti šiltame vandenyje, arba skysčiai. Kalkes pašalinti taip pat galima kitomis buitinėmis priemonėmis – citrinų rūgštimi, maistinio acto su vandeniu 1/4 - 1/3 santykio tirpalu.

Gertuvės dalis pamerkus į minėtus skysčius ir palaikius apie 3 min didžioji dalis kalkių bus pašalinta – likučiai, jei tokių bus ištirps palaikius ilgiau.

Nukalkinant motoriukus svarbu juos išardyti atidarius du dangtelius ir ištraukus besisukančią šerdį su mentelėmis – tokią ardomą konstrukciją turi absoliučiai visų fontaniukų girdyklų motoriukai.

 

Ar pasiteisina šie grudrūs išradimai realiame gyvenime? 

 

Daugumoje atvejų taip - katės išties pradeda gerti daugiau vandens. Tiesa - ne visos mėgusios savo šeimininkus patampyti už ūsų, kviečiant atsukti čiaupą iškarto atsisako senų užgaidų - kai kurios pradeda nautoti fontanėlius, tačiau pasilieka ir čiaupo pramogą, nes tai būna būdas gauti daugiau šeimininko dėmesio. Tačiau daugumos įpročiuose savo vietą užtikrintai užima fontanėlis :-)

Nereiktų skubėti išsigąsti, jei tik įgytas fontanėlis iš pradžių kelia katei įtarimų ar ji neskuba prie jo prieiti - katės atsargūs gyvūnai ir įmantrias naujoves joms priimti užtrunka kai kada ir iki kelių savaičių.

 

Susijusios prekės

Pamėgta
Prekė įkelta į palyginimą

Tam, kad būtų galima naudotis parduotuvės visomis galimybėmis, reikalingi slapukai. Leisti slapukus?