Neabejojame, kad skaitantys šį įrašą, žino, kad katės turi būti būtinai skiepijamos nuo pasiutligės ir rekomenduojama keturvalente vakcina (nuo kalcivirozės, kačių maro), taip pat pasirinktinai galima paskiepyti nuo leukemijos, tačiau ne visi žino, kad oficialiais domenimis (veterinaly society of surgical oncology*) 1 iš 1000 kačių atsiranda povakcininė sarkoma - tai yra oficaliais duomenimis. Neoficialiais domenimis, pas onkologą Vilniuje apsilanko po 1 katę su Sarkoma kas savaite, po mūsų paskelbto įrašo apie Murksės sarkomą, mums paraše mažiausiai 20 žmonių su tokiomis istorijomis.

   Ar jums kada nors po vakcinavimo sakė, kad stebėkite vakcinacijos vietą, nes gali atsirasti auglys? Mums per 10 metų nei karto nepasakė.

Kas yra povakcininė sarkoma? (dar naujasnis pavadinimas yra poinjekcinė sarkoma, t.y. yra teigiama, kad nuo bet kokios injekcijos, gali išsivystyti auglys). Sarkoma yra auglys atsiradęs po injekcijos/vakcinacijos.

Ką jūs turite žinoti?

1) Bet kokia vakcinacija gali turėti šalutinių poveikių, kaip vienas gydytojas mums sykį pasakė: "tai ne ramunėlių arbata”;

2) Venkite nereikalingo vakcinavimo. Katė neišeina iš namų? Praleiskite vakcinavimą, skiepykite, kas 3 metus. Galbūt verta atsisakyti pasiutligės skiepo? Tokia rekomendacija yra mums pateikta klinikos, kuri daro sarkomų operacijas. Su kiekviena pakartotine vakcinacija sarkomos atiradimo tikimybė didėja.

3) Neleiskite skiepyti tarp menčių, geriausios vietos – letenos (jas nesėkmės atveju galima amputuoti), bei nugaros sritis prie šlaunies (ne prie stuburo), ten auglys gali būti lengviau pašalinamas, o chirurgai galės įdėtį implantą į tą vietą);

4) Po vakcinacijos pusę metų atidžiai stebėkite ar neatsirado jokių burbuliukų, gumbų ir pan. injekcijos vietoje, jei apčiuopėte kažką neaiškaus – kreipkitės konsultacijos pas chirurgus, onkologą.

Kuo mažesnis auglys, tuo švariau galima jį išpjauti. Augliai pjaunami su 3-5 cm aplinkiniais audiniais, kad užtikrinti švarias kraštines.

5) Šiuo metu sarkomoms gydyti veiksmingiausias būdas (priklausomai nuo auglio dydžio, katės sveikatos ir t.t.) chirurginis šalinimas + radioterapijos kursas. Lietuvoje radioterapijos nėra atliekamos. Artimiausią kliniką, kurią pavyko rasti – Lenkijoje, prie Vroclavo. Jeigu vis dėl to radote gumbą ar burbuliuką, veiksmų planas (kreipkitės į veterinarą):

1. Veterinaras apčiupinės vietą ir įtartus sarkomą paskirs tolimesnį gydymą. Galbūt tai nėra auglys?

2. Užsirašyti pas onkologą (mes buvome Javoko klinijoje)/Chirurgą;

3. Padaryti biopsiją (yra rekomendacijų nedaryti, jeigu auglys ketinamas šalinti);

 

1.      Padaryti kompiuterinę tomografiją (Jakovo klinika). Yra galimybė paprašyti resultatus parašyti anglų kalba už papildomus 23 Eur, tuomet tokį dokumentą galima siūsti į užsienio klinikas, norint konsultuotis dėl radioterapijos.

Tomografija turi parodyti ar yra, ar nėra metastazių, oficialiais domenimis tik 25% tikimybė, kad metastazės bus.  Jeigu metastazių nėra plaučiuose ir auglys aptiktas laiku – reikia apsispręsti ar darysite operaciją ar ne.  Jeigu jums vienas gydytojas pasakė, kad auglys neoperuojamas – konsultuokitės ir su kitais chirurgais. Veterinarai turi skirtingą patirtį ir nuomonės gali skirtis pavyzdžiui dėl klinikos specializacijos ir atvejų skaičiumi su kuriais susidūrė gydytojas. Mūsų atveju nuomonės išsiskyrė nuo „neįmanoma pašalinti, nes auglys gyliai įsiskverbė“ ir „jūsų turimas auglys yra pakankamai mažas ir mes sėkmingai operuojame ir daug didesnius, gilesnius auglius“.

Operacija

Operacija gali būti atliekama Lietuvoje, tačiau be radioterapijos kurso ir tai mažina tikimybę , kad auglys neataugs.  Užsienyje (mūsų atveju Lenkijoje) operacija atliekama kartu su radioterapija (pusė radioterapijos dozės atliekama operacijos metu) ir po operacijos praėjus dviem savaitėms taikomas dešimties dienų 5+5 dienų radioterapijos kursas darant  dviejų dienų pertrauką. 

Kiek tai kainuos?

Šią pastraipą pradėsiu nuo visiems gerai žinomos frazės „mes atsakingi už tuos kurios prijaukiname“ ir jeigu neturite visos reikiamos sumos, nepasiduokite – kreipkitės į visur kur tik galite gyvūnų prieglaudas,draugus, gyvūnų forumus ir net jeigu po eurą-  tikrai surinksite reikiamą sumą. Išleistos sumos yra 2021 m.

Kraujo tyrimas 90 eur; Gydytojo konsultacija 30 Eur;

Biopsija – 70 Eur; gydytojo konsultacija 30 Eur;

Kompiuterinė tomografija – 220 eur + 23 Eur vertimas į anglų kalbą;

Kraujo tyrimas prieš važiuojant į Lenkiją 90 eur;

Operacija Lenkijoje – 700 Eur;

Vaistai, papildai - 30 Eur;

Kelionė į Lenkiją, 3 dienų gyvenimas viešbutyje – 450 eur ?

Kraujo tyrimas po operacijos 40 eur;

Kraujo tyrimas savaitė po operacijos 90 Eur;

Kraujo tyrimas dvi savaitės po operacijos 90 eur;

Radioterapijos kursas – 1020 eur (su lašelinėmis ir kraujo tyrimais ir papildoma biopsija)

Gyvenimas 12 dienų viešbutyje 600 eur;

Kelionė namo 200 eur.

Bendrai turėtų gautis 3800-4000 eur, tačiau tikrai galima sutaupyti. Mes darėme daug kraujo tyrimų, nes turime antros stadijos lėtinį inkstų nepakankamumą, bei kitas gretutines ligas.  Taip pat dėl Murksės charakterio negalime jos palikti klinikos stacionare, nes jai būtų per daug didelis stresas ir todėl gyvename kartu su ja visą radioterapijos kursą. 

Pamėgta
Prekė įkelta į palyginimą

Tam, kad būtų galima naudotis parduotuvės visomis galimybėmis, reikalingi slapukai. Leisti slapukus?